Veateade

  • Notice: Trying to access array offset on value of type int funktsioonis element_children() (rida 6598 / /www/apache/domains/www.kuldar.ee/htdocs/pulmapaev/includes/common.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type int funktsioonis element_children() (rida 6598 / /www/apache/domains/www.kuldar.ee/htdocs/pulmapaev/includes/common.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type int funktsioonis element_children() (rida 6598 / /www/apache/domains/www.kuldar.ee/htdocs/pulmapaev/includes/common.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type int funktsioonis element_children() (rida 6598 / /www/apache/domains/www.kuldar.ee/htdocs/pulmapaev/includes/common.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters funktsioonis drupal_get_feeds() (rida 394 / /www/apache/domains/www.kuldar.ee/htdocs/pulmapaev/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls funktsioonis menu_set_active_trail() (rida 2405 / /www/apache/domains/www.kuldar.ee/htdocs/pulmapaev/includes/menu.inc).

Pulmaisa valimine

Kuidas valida pulmaisa?

Pulmaisa valik on vaata, et kõige olulisem valik pulmade korraldamise juures. Üks korralik pulmaisa suudab teha Teie pulmast unustamatu ja ladusa peo. Halb pulmaisa suudab aga ära rikkuda muidu täiuslikult planeeritud pulma.

Kellele neist usaldada enda pulma juhtimine?

Kõigepealt peate aru saama, et kõik pulmaisad on väga erinevad.

Mõned on jõulised ja lärmakad, teised vaiksed ja familiaarsed, kolmandad aga on kusagil seal vahepeal. Mõni annab rahvale aega omavahel suhelda ja peokohas ringi vaadata. Teine peab aga kõige olulisemaks pidevaid tegevusi ja rahmeldamist ehk teeb igast peost spordipäeva.

Rahulik pulmaisa
Rahulikul pulmaisal on peo jooksul alati aega. Ilma igasuguse kiirustamiseta kulgeb pidu vaikselt aga kindlalt edasi. Ei tehta spordimänge, ega panda kedagi piinlikusse olukorda.
Kõik tundub just kui korras olevat aga on väike oht, et külalised on aktiivsemad kui pulmaisa. Sellisel juhul sõidavad külalised pulmaisast justkui teerulliga üle ja aktiivsemad neist hakkavad ise pidu juhtima.

Energiline pulmaisa
Energiline pulmaisa juhib pidu kindla käega. Ta on teinud hea eeltöö ja teab täpselt mis, kus ja kuna peab toimuma. Ta lähtub lihtsast reeglist - külalised ja noorpaar ei tea milline peaks pulm olema, vaid tema teab. Eks selles ole ka natuke tõtt, sest vaevalt, et pulmakülalised on käinud nii paljudes pulmades nagu üks pulmaisa.
Väike oht on selles, et kui Teie külalised ei taha mingit madinat ja mürglit vaid lihtsalt omavahel suhelda ja natukene tegevusi. Sellisel juhul oleks mõistlik valida rahuli pulmaisa.

Sportlik pulmaisa
Sportlik pulmaisa tahab, et pidu liiguks kõrgendatud tempos. Vaevalt saab tema oma tegevused lõpetatud, kui juba peab ansambli esimene noot kõlama. Kogu aeg toimuvad sportlikud mängud alates tagajamisest ja lõpetades veekausist ilma käte abita õunte kätte saamisega. Halvimal juhul kaasnevad sellega ka allavööd ja kahemõttelised naljad.

Küsige endalt, kas te tahate, et Teie külalised jooksevad ülikondades ja kleitides mööda muruplatse. Kui vastus on "jah", siis valige just selline pulmaisa.
Kuulus pulmaisa

Siia kuuluvad erinevad vähem ja rohkem kuulsuad inimesed, kes on juhtunud õhtuid juhtima ja sealt juba edasi pulmadesse.

Tavaliselt aga loodavad nad vaid iseenda šarmile aga tegelikult ei tea pulmadest mitte midagi. Heal juhul on pidu kehvade tegevustega ja ilma igasuguste traditisoonideta aga halvimal juhul üritavad nad maha rääkida pulma ilusaimat tüdrukut olenemata sellest, kas tal on kaaslane või kas ta kannab hoopis pikka valget kleiti ja loori. Lisaks on nende pulmaisade honorar kordades kõrgem normaalsete pulmaisade omast.

Parim pulmaisa on kusagil vahepeal. Ta ei ole vaikne nurgas istuja vaid suudab ennast kehtestada. Ta ei pane kedagi piinliku olukorda ega tee kellegi üle otseselt nalja. Ta teab ise, kus ja mis ajal peaks toimuma, mitte ei küsi seda külalistelt. Ta juhib ka teiste pulma osaliste (bänd, gatering, lilleseadjad jne.) tööd.

MILLINE ON TEILE SOBIV PULMAISA?

Milline on just Teile sobiv pulmaisa stiil, saate Te otsustada mõeldes enda ja oma sõprade peale. Kui Teie sõprade hulgas on palju dominantseid isksusi, siis valige kindlasti jõulise ja domineeriva stiiliga pulmaisa. Ei pea valima just sportliku pulmaisa aga pigem selline, kes on kõva häälega ja teab mida teeb. Vaiksest pulmaisast sõidetakse muidu peo käigus lihtsalt üle ja halvimal juhul saadetakse ta poole peo pealt koju. On muidugi ka erandeid aga erand kinnitab alati reeglit.

Soovituslik on kokku saada 3-5 pulmaisaga ja rääkige neile kuidas Teie unistuste pulm peaks välja nägema. Siis saab pulmaisa kandidaat otsustada, kas ta saab Teid aidata või ei sobi Teie soovitud stiil tema omaga. Hea pulmaisa tunnetab ise seda, kas see on tema pulm ja sobiv rahvas või peaks seda juhtima keegi tema konkurentidest.

Ärge valige pulmaisa, kes lubab teha kõik ise - olla pulmaisa, ansambel, toitlustaja, lilleseadja jne. Kahjuks on inimvõimetel piirid ja nii ei suuda ta kindlasti kõigele 100% keskenduda. Hea pulmaisa soovitab Teile oma ala tegijaid ja neid, kellega tal on olnud hea kogemus. Lõplik valik peab jääma ikka vaid Teie teha.

Tänapäeval ei piirdu pulmaisa amet vaid peojuhi rollis olemisega. Tasemel pulmaisa aitab korraldada nii teiste peo osaliste valikut, kui ka suunab Teid vajadusel meikari või rätsepa juurde. Kui Te olete juba oma pulmaisa valinud, siis usaldage ka tema maitset aga ärge laske endale pähe määrida midagi, mis Teile kuidagi ei istu. Tegemist on siiski Teie peoga ja lõplikud valikud peate ise tegema. Pulmaisa saab vaid anda soovitusi ja Teid suunata.

Väljavõte www.sleepwalkers.ee kodulehelt